2016-09-30 20:00:00, Ostrava

Nový album skupiny nesie názov Divoko a v septembri vychádza na značke Slnko Records. Po sláčikovom projekte Longital Suita sa kapela z Bratislavy opäť vracia k tvorbe a hraniu v trojici.
Ostravský koncert hneď po vydaní albumu odštartuje šnúru viac ako dvadsiatich koncertov v slovenských a českých mestách. Nový album Divoko má viac významov. Jeden z tých nosných hovorí „zjednodušme svet“. Nerobiť veci zbytočne zložitými, keď nie sú. Realita je totiž v podstate veľmi jednoduchá. Krok po kroku, minútu po minúte sa rozhodujeme, čo urobíme a keď to urobíme so srdcom, úprimne a s radosťou, všetko čo bude nasledovať potom nesie odtlačok takéhoto rozhodnutia. Shina (spev, basová gitara, sláky), Dano Salontay (gitara, spev, sláky) a Marián Slávka (bicie, klavír, spev) sa touto filozofiou riadia a očividne im to veľmi dobre funguje v kapele aj vo vydavateľstve Slnko Records.

Vizuál albumu dotvárajú fotografie Petry Áčovej

Prvý zverejnený singel a klip z albumu nesie názov Rozpletám. Pieseň prezentuje opäť inú tvár tvorby Longital vzhľadom na návrat k elektrickej gitare a ukulele po niekoľkých rokoch a tiež netypickú rádiovú dĺžku skladby tri a pol minúty. „Rozpletám hovorí o kráse dočasných životných momentov a občasnej potrebe očisty, rozpletenia a hľadania nových cestičiek, ktoré nám môžu pomôcť objaviť stratenú voľnosť a tvorivosť v medziľudských vzťahoch.“ vysvetľuje pozadie názvu novej skladby speváčka a skladateľka Shina.

Video Longital – Rozpletám: https://www.youtube.com/watch?v=9hWLmYqtXyY
web longital : https://www.longital.com
facebook Longital: https://www.facebook.com/Longital/

Mesto: Ostrava

Miesto konania:

Kulturní centrum Cooltour
Černá louka 3188
70200 Ostrava - Moravská Ostrava
http://cooltourova.cz
+420 552 303 020, +420 734 850 978
cooltour@cooltourova.cz

Odkaz na informácie o koncerte: Cooltour - Longital + Kvéty

Dátum, čas: Pi, 09/30/2016 - 20:00

Kúpiť lístky: predpredaj