Novinky

Dočista vianoce s LP, CD, a tričkami

[december, 2022]

some text

 

Vinyly nového albumu konečne dorazili, sortiment je kompletný s famóznym vizuálom od Pio Kalinski z Krakowa a Juraja Behúna z Humenného. V zľave si vyberiete rôzne kombinácie CD, LP a dvoch druhov tričiek tu: https://www.slnkorecords.sk/zlavy

 

 

 >>

Nový album Dočista / Utterly

[september, 2022]

some text

 

 Dnes 9.9.2022 vychádza 12. štúdiový album LONGITAL - Dočista. Dostupný je zatiaľ ako digitál na našom webe SLNKO RECORDS, CD a LP sú vo výrobe a pesničky na streamoch pribúdajú postupne.

 >>

Skladba Havajka z aplikácie Longital Soundwalk je na streamingoch

[august, 2022]

Havajka je ďalšia skladba z našej hudobnej aplikácie Soundwalk - hudobný sprievodca zákutiami na brehu Dunaja cestou z Dlhých Dielov až do centra Bratislavy.

 >>

Nová pesnička Tvoje Vojská

[august, 2022]

Počúvajte ďalší singel z albumu Dočista - Tvoje vojská, a hneď v dvoch verziách - “jasná” albumová verzia https://slnko.lnk.to/TvojeVojska 
a “temná” Dirty Beast verzia https://slnko.lnk.to/TvojeVojskaDirtyBeast
 >>

Andrej Bako a jeho elektronika na novom albume

[august, 2022]

Predstavujeme Vám nášho dlhoročného kamaráta Andreja Baka, elektronického producenta, sound dizajnéra a lovca zvukov z Londýna ktorý má výrazný podiel na tom, čo budete v blízkej dobe počuť na albume a v septembri a októbri aj vidieť na našich koncertoch. 

 

some text

Andrej je zvukový umelec so sídlom v Londýne, využíva terénne nahrávky a modulárnu elektroniku... Čítať viac:

 >>

Soundwalk - skladba Waiting for double na streamingoch

[august, 2022]

Tento týždeň môžete na streamingoch počúvať ďalšiu skladbu z nášho Soundwalku - Waiting for double tu:  soundwalk.lnk.to/WaitingForDouble.Štrnásť minút trvá prechádzka divočinou - nedotknutým ochranným pásmom ohraničeným Devínskou cestou a ramenom Dunaja, na protiľahlom brehu sa rozkladá neprístupný dunajský ostrov Sihoť so studňami na pitnú vodu pre celú Bratiaslavu. Trasa začína pri moste na ostrov Sihoť (zastávka MHD Sihoť) a vedie po prúde až ku hlanémuntoku Dunaja.

 >>

Longital Soundwalk - Povznesený zostup

[august, 2022]

Náš soundtrack ku trase popri Dunaji z Dlhých Dielov až do mesta ktorý bol doteraz dostupný len v podobe mobilnej aplikácie Soundwalk je po etapách - skladbách sprístupňovaný na streamingoch. Po San benjamin minulý týždeň si najnovšie vypočujete Povznesený zostup. Ide sa po Matejkovej dolu krokom, dolu brehom, skokom, behom až na Devínsku cestu. A k tomu počúvate toto. A opäť tá špeciálne naladená elektrická dvanásťstrunka. Shina rapuje, maľuje na klavíri a čaruje na synťáku. Ostatné je na Danovi, a gitarové sólo od 10 minúty je jeho prvé po dvoch dekádach sólistickej zdržanlivosti.

 >>

Longital Soundwalk postupne zverejňujeme na streamingoch

[júl, 2022]

some text

Na jar LONGITAL vydali Soundwalk - soundtrack k svojej obľúbenej prechádzke popri Dunaji z Dlhých Dielov až po Most SNP. Hudba so sprievodným slovom a mapou trasy vyšli vo forme iOS mobilnej aplikácie a vizuál k projektu od Juraj Behun sa nedávno dostal do najužšej nominácie na Národná cena za dizajn. Rozhodli sme sa, že postupne zverejníme všetky pesničky zo Soundwalku. Ideme chronologicky od začiatku:

 >>

Slnko 20 LET - Kulturní Magazín UNI

[marec, 2021]

some text

Kulturní magazín UNI urobil veľkú vec. Na 17 stranách marcového čísla sa venuje dvadsiatemu výročiu Slnko Records: rozhovor so Shina Longital, výber obľúbených albumov Slnka od českých recenzentov, a príspevky od českých a slovenských muzikantov a dejateľov o vzťahu k Slnku. Ďakujeme bratia a sestry! 

 >>

Náš prvý album: September (2001)

[február, 2021]

Príbeh hudby z nášho kopca Dlhé Diely, ktorý sa ešte v polovvici 20 storočia volal Longital sa začal v Amerike.
 

 >>

Stránky